Vyhodnocení soutěže "Chodský pes roku ve výkonu"

za rok 2010

V roce 2010 proběhl již 9. ročník soutěže "Chodský pes roku ve výkonu". V tomto roce se jí zúčastnilo 28 psovodů a bylo složeno 45 zkoušek z výkonu.

V dřívějších letech byl velký počet zkoušek ZOP, ZZO a BH, nyní začínají přibývat i všestranné zkoušky podle NZŘ i IPO.

Opět se nám sešel větší počet zkoušek ZOP, ZZO a BH. Z toho lze vyvodit, že výcviku chodských psů se nevěnují jenom ti stálí "mazáci", ale začínají nám přibývat i noví nadšenci pro práci s tímto plemenem.

Velkým úspěchem v roce 2010 jsou složené všestranná zkouška IPO3 (Artea Vita canina), speciální stopařské FH2 (Garny Cidabro a Lucatto Lukato Gold) a SPT3 (Lucatto Lukato Gold). V loňském roce jsme měli účast plemene chodský pes na M ČR stopařů stopařů SKS TART (Lucatto Lukato Gold) a za upozornění stojí také "Atest pachového specialisty pro vyhledávání OPL - ozbrojené složky ČR" u Ozzyho z Dašického zátiší. Výše jmenovaným bych tímto za KPCH ještě jednou ráda pogratulovala k těmto skvělým výsledkům.


Na členské schůzi KPCHP v Soběšíně dne 7.8.2011 (součást týdenní akce KPCHP) proběhne oficiální vyhlášení výsledků soutěže za rok 2010. Budou oceněni psovodi umístění na 1. - 10. místě. Psovodům i jejich psům děkujeme za účast v soutěži a přejeme jim hodně úspěchů a radosti při výcviku.



Za výcvikovou komisi KPCHP
Lucie Majerová
místobodůjméno psa/feny jméno psovodazkouškyzávody
1. 225 Lucatto Lukato Gold Vaníčková ZuzanaFH2, SPT3 ZVV1, ZVV2, M ČR stopařů SKS TART
2. 110 Artea Vita canina Pšeničková Helena SchH/VPG1, ZVV2, IPO3 
3.100 Ozzy z Dašického zátiší Prokop ZdeněkAtest vyhledávání OPL - ozbrojené složky ČR 
4.90 Garny Cidabro Skřivanová Šárka FH1, FH2 
5.75 Lexus Speed z Gipova Hřebíčková DrahomíraZVV1, FPr3, ZPS1 
6.70 Gass Stamo-Bud Vild KarelZPU1, ZM, ZPU2, ZVV1ZVV1
7.-8.55 Al Fresco Regenia Bohemia Gurná HelenaZVV1, FPr2ZM, ZVV1
Argo Donaldíno Křivánková AndreaFPr3, ZPS1 
9.50 Amaro od Studeneckých skal Dvořáková JanaSchH/VPG1, SchH/VPG2 
10.40 Edys Zelený kámen Petran LubomírIPO1, ZVV1 
11.35 Agbar Aware Fidelis et Fortis Jančíková AlenaRH-FL A, FPr1 
12.30 Agro od Studeneckých skal Prokopová Iva, Ing. IPO2
13.27 Amálka Bochus Formánek BořekZOP, ZZO, ZMZOP
14.-17.15 Bessi od Motyčínské skály Novák JiříBH, ZM 
El Roy Western Star Kašná KateřinaFPr1ZPU1
Elye Zelený kámen Candrová DagmaraFPr 3 
Orlando James z Gipova Javorová MonikaZPU1, FPr1 
18.-22.10 Anabelle Regenia Bohemia Šnajdrová Eliška ZVV1 (1/2)
Ben Krosandra Štercová Eva, MVDr. ZVV1
Dorada Vita canina Fenclová ZdenkaZM 
Elroy z Boršova Pavelková ErikaZOP, ZZO 
Rouzie z Dašického zátiší Vildová AdrijanaZZO, ZOP 
23.7,5 Fredy Dolský mlýn Mohapelová Kateřina ZVV1 (1/2)
24.-29.5 Amy Černá Luna Křížová JanaFPr1 
Arwen od Perlového potoka Popková MichaelaBH 
Asan Ronovský poklad Marcikán DavidZZO 
Darka z Boršova Bolehovská AlenaZOP 
Chaky Krosandra Sloupská EvaZOP 
Irluka Krosandra Sloupská EvaZZO