Vyhodnocení soutěže "Chodský pes roku ve výkonu"

za rok 2009

V roce 2009 proběhl již 8. ročník soutěže "Chodský pes roku ve výkonu". V tomto roce se jí zúčastnilo 31 psovodů a bylo složeno 54 zkoušek z výkonu.

V dřívějších letech byl velký počet zkoušek ZOP, ZZO a BH, nyní začínají přibývat i všestranné zkoušky podle NZŘ i IPO.

Opět se nám sešel větší počet zkoušek ZOP, ZZO a BH. Z toho lze vyvodit, že výcviku chodských psů se nevěnují jenom ti stálí "mazáci", ale začínají nám přibývat i noví nadšenci pro práci s tímto plemenem.

Velkým úspěchem v roce 2009 jsou složené všestranné zkoušky ZVV3 (Garny Cidabro), IPO3 (Amaro od Studeneckých skal), speciální stopařské FH2 (Drago Gold Nova a Artea Vita canina) a SPT1 a SPT2 (Lucatto Lukato Gold). Také v loňském roce jsme měli účast plemene chodský pes na M MSKS stopařů. Výše jmenovaným bych tímto za KPCH ještě jednou ráda pogratulovala k těmto skvělým výsledkům.


Na členské schůzi KPCHP v Soběšíně dne 7.8.2010 (součást týdenní akce KPCHP) proběhne oficiální vyhlášení výsledků soutěže za rok 2009. Budou oceněni psovodi umístění na 1. - 10. místě. Psovodům i jejich psům děkujeme za účast v soutěži a přejeme jim hodně úspěchů a radosti při výcviku.



Za výcvikovou komisi KPCHP
Lucie Majerová
místobodůjméno psa/feny jméno psovodazkouškyzávody
1. 170 Garny Cidabro Skřivanová ŠárkaVPG3, FPr3, ZVV3 IPO3
2. 155 Lucatto Lukato Gold Vaníčková Zuzana FH1, SPT1, SPT2ZVV2, ZVV1
3. - 4.130 Amaro od Studeneckých skal Dvořáková JanaZPU2, IPO2, IPO3, FPr2ZVV1
Arie od Koňské hřívy Pyšková Ivona ,Ing. M MSKS stopařů, ZPS1, ZPS2
5.100 Drago Gold Nova Jašíčková IvaFH2M MSKS stopařů
6.95 Ben Krosandra Štercová Eva, MVDr.ZPU2, FPr2, ZPS1, FPr3ZPU2
7.80 Artea Vita canina Pšeničková HelenaIPO2, FH2 
8.60 Foster Krosandra Majerová LucieZVV1, ZPU1, FPr2, ZMZVV1
9. - 10.40 Bora Zelený kámen Kašparová LenkaZPU2, ZVV1 
Lexus Speed z Gipova Hřebíčková DrahomíraZPU1, ZM, FPr1, FPr2ZZO
11.35 Elye Zelený kámen Candrová DagmaraFPr1, FPr2, ZOP, ZPU1, ZZO 
12.30 Agro od Studeneckých skal Prokopová Iva, Ing. IPO2
13.20 Agbar Aware Fidelis et Fortis Jančíková AlenaZZO, ZPU1, BH 
14.18 Satan Sid Bryvilsár Cach PetrZZOZZO, ZVV1 (1/2)
15. - 18.15 Agony Draugluin Riegerová HanaBH, ZM 
Edys Zelený kámen Petran LubomírFPr1ZM
Nica z Dašického zátiší Hedvičák JaroslavBH, ZZO, ZOP 
Orin Bryvilsár Břízová Veronika  ZVV1
19. - 21.10 Amy Černá Luna Křížová JanaZPU1 
Argo Donaldíno Křivánková Andrea ZVV1
Carie Western Star Komárková VěraZPU1 
22.7,5 Ariele od Heřmanského hrádku Buryánková Martina ZVV1 (1/2)
23. - 31.5 Aiza Krosandra Sloupská EvaZOP 
Aldaron Draugluin Valentová EvaZOP 
Connie z Boršova Bolehovský LiborZZO 
Darka z Boršova Bolehovská AlenaZZO 
Edar Daraskár Javorová MonikaBH 
Edvar Krosandra Florková HanaZZO 
Ennie z Boršova Mašitová MonikaZZO 
Chaky Krosandra Sloupská EvaZZO 
Woren Bryvilsár Zelená JanaZZO